2019-05-24, penktadienis, 17:09.     Šiandien Kalnujai saulė teka 05:09, leidžiasi 21:45, dienos ilgumas 16:36.

Adventinė popietė

Adventinė popietė

   Šių metų gruodžio devynioliktoji Kalnujų miesteliui įsimins dar ilgai. Šventiškai visus nusiteikusius prieš didžiąsias metų šventes Kalnujų seniūnija subūrė į jaukią adventinę popietę. Gyventojai noriai rinkosi, visi nešini namuose keptais kvapniais pyragais ir su meile kepta duonele.

 

 

   Susėsti visus prie bendro stalo pakvietusi seniūnė R. Čepurnovienė popietę pradėjo šiais žodžiais:
...Mes gyvi tiktai vienu šioj žemėj -
Gerumu, dovanotu kitų.
Nesvarbu, ką likimas tau lemia;
Tuščią spindesį miesto naktų,
Sodžiaus tylą... Švaistyk ją be baimės,
Netausodamas sielos turtų.
Neieškok, ir nelauk jokio atpildo,
Atsikirsk pašaipūnams piktiems.
Mes turtingi tik vienu šioj žemėj -
Gerumu, dovanotu kitiems...

 


   Šventė tai pat sulaukė garbingų svečių- tai Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius J. Kurlavičius, klebonas V. Paukštis, renginio ir seniūnijos rėmėjas ūkininkas T. Mosteika, seniūnijos kaimų seniūnaičiai, bendruomenių vadovai, pašto, socialinių paslaugų centro, kultūros ir bibliotekos darbuotojai, neįgaliųjų koordinatoriai.

 


   Labiausiai visus sužavėjo adventinė programa, kurią padovanojo Raseinių krašto moterų asociacijos ansamblis „Saulėgrąža". Moterys pasidalino šio laikotarpio papročiais. Pynė iš eglės šakelių vainiką, uždegė jame keturias žvakes, simbolizuojančias keturias advento savaites. Vienos po kitos žvakių uždegimas reiškia artėjimą prie Jėzaus gimimo, augančią šviesos pergalę prieš tamsą. Žvakių šviesa sušildė visų delnus, o ,,Saulėgrąžos" dainos suvirpino kiekvieno širdy.

 


   Nė vienas šventėje nebuvo pamirštas ar nepaminėtas, visi prisidėję prie Kalnujų seniūnijos gyvenimo, sulaukė seniūnės paruoštų dovanėlių. Dovanomis nešini atvyko ir rajono Savivaldybės administracijos direktorius J. Kurlavičius, palinkėjo visiems gražių ir prasmingu švenčių, klebonas V. Paukštis palaimino adventinį stalą.

 


   Sakoma, kad adventiniai linkėjimai turi magišką galią - būtinai išsipildo. Vienas kitam palinkėję gražių švenčių, gausaus Šv. Kalėdų stalo, darbingų ateinančių metų, sveikatos, santarvės šeimoje su šiluma širdyse ir pakylėjimu visi išsinešėme po trupinėlį gerumo ir džiaugsmo į savo namus.

 


   Dėkojame Kalnujų seniūnijos seniūnei R. Čepurnovienei, seniūnaičiams, seniūnijos kaimų bendruomenėms, rėmėjams ir visiems prisidėjusiems, kad švente būtų įsimintina.
 

 

 
 
Contact formŠios dienos vardadieniai