2019-05-24, penktadienis, 16:21.     Šiandien Kalnujai saulė teka 05:09, leidžiasi 21:45, dienos ilgumas 16:36.

„Poezijos pavasaris“ Kalnujuose

2014-06-11, Raseinių M. Martinaičio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Jurgita Skirmantienė
„Poezijos pavasaris“ Kalnujuose

Šiais metais jubiliejinis 50 – asis ,,Poezijos pavasaris” atvyko ir į Kalnujus. Gegužės 31 dieną poezijos gerbėjai buvo pakviesti į susitikimą su dainininku maestro Danieliumi Sadausku, prozininke, dramaturge Laura Sintija Černiauskaite, poetu, redaktoriumi, žurnalistu Valdu Daškevičiumi, vertėja Regina Katinaite – Lumpickiene. Svečius atlydėjo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacijos skyriaus vedėja Edita Sprauniūtė.

 

Renginio metu buvo prisimintas ir pagerbtas Kalnujams ir visam Raseinių kraštui žymus,  prieš metus mus palikes , poetas, eseistas, vertėjas bei  1975 metais pripažintas „Poezijos pavasario“ laureatas  Marcelijus Martinaitis. Svečių prisiminimai ir sąsajos su poetu itin glaudūs. V. Daškevičius ir L.S. Černiauskaitė prisiminė laikę tautosakos egzaminą Vilniaus universitete, ir ne kartą bendravę. R. Katinaitė – Lumpickienė  M. Martinaičio kūrybos didžiausia gerbėja.

 

Svečiai prieš pristatydami savos kūrybos eiles,  paskaitė keletą M. Martinaičio kūrybos posmų.  D. Sadauskas padovanojo jausmingų dainų.

 

Padėkos žodžiu ir prisiminimo dovanomis apie Raseinių kraštą svečiam atsidėkojo Kalnujų seniūnė R. Čepurnovienė  po renginio pakvietusi visus aplankyti bažnyčios griuvėsius, Martinaičių šeimos kapavietę.

 

Nebuvo pamiršti ir M. Martinaičio praminti takeliai, aplankytas Palendrių piliakalnis.

 

Laikas praleistas besiklausant nuostabios kūrybos ir įstabių minčių buvo neįkainojamas. Tikimės ir daugiau tokių šiltų susitikimų.

 

Contact formŠios dienos vardadieniai