2022-09-25, sekmadienis, 04:24.     Šiandien Kalnujai saulė teka 07:23, leidžiasi 19:21, dienos ilgumas 11:57.

Raseinių rajone išaiškintas prekybos žmonėmis tinklas - vyrai buvo vežami iš užsienio parvaryti vogtų automobilių

2016-08-04, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Raseinių rajone išaiškintas prekybos žmonėmis tinklas - vyrai buvo vežami iš užsienio parvaryti vogtų automobilių

Šių metų pavasarį Šiaulių apskrities Organizuoto nusikalstamumo tyrimų valdyba gavo duomenų apie galimai vykdomą prekybą žmonėmis Raseinių rajone, tad pradėjo tyrimą. Paaiškėjo, kad nešvariais darbeliais užsiima Raseinių ir Tauragės gyventojai, aukas vežantys į užsienį iš kur šie turi parvaryti vogtus automobilius į Lietuvą.

 

 

                 Tinklas veikė Raseiniuose ir Tauragėje. Raseiniuose dirbę nusikaltėliai gaudavo užsakymą iš Tauragės, kiek žmonių reikia surasti, tuomet vykdydavo verbavimą. Vėliau aukos būdavo perduodamos tiems patiems Tauragėje dirbantiems sėbrams, kurie vyrus išveždavo į Vakarų Europą.

 

 

                 Kai kuriems verbuojamiems vyrams iš karto būdavo pasakoma, ką reikės daryti nuvykus, kitiems buvo žadamas darbas, bet užsienyje paaiškėdavo, kad jokio darbo nėra, o norint grįžti į tėvynę reikia parvaryti vogtą automobilį.

 

 

                 Nusikaltėliai verbuodavo jaunus (iki 30 metų) vyrus, neturinčius tvirtų socialinių ryšių, teistus ir bedarbius. Iš viso nustatytos 4 aukos, vienas iš nukentėjusiųjų - nepilnametis. Sukčiai juos vežė į Olandiją, Vokietiją ir Lenkiją, iš kur pavogtus apynaujus prabangius automobilius (BMW, Honda CRV) turėjo parvaryti į Lietuvą. Tačiau iš 4 mašinų sėkmingai parvyko tik viena, 2 buvo sulaikytos Lenkijoje, 1- Lietuvoje.

 

                 Nusikaltėlių veikla buvo gerai organizuota. Viskas vykdavo labai greitai - vyrai užsienyje užtrukdavo keletą dienų. Iš Lietuvos išvykstančioms aukoms buvo draudžiama pasiimti savo mobiliuosius telefonus. Prieš kelionę į Lietuvą aukos buvo aprūpinamos navigacijos įrenginiais, gerai instruktuojamos, kaip reikėtų elgtis įvairiose situacijose. Vyrai netgi buvo sugalvoję sistemą, kaip suklaidinti pareigūnus šiems aiškinantis, iš kur automobilis varomas. Ant skirtingų lapų surašomi Europos miestų pavadinimai, per kuriuos reikės vykti, o pravažiavus tą miestą, lapas išplešiamas, kad policija nežinotų pro kur automobilis važiavo.

 

                 Šiaulių apskrities pareigūnai kartu su Tauragės Organizuoto nusikalstamumo tyrimų skyriaus pareigūnais jau sulaikė 5 įtariamuosius: 3 - Raseiniuose, 2 - Tauragėje. Liepos mėnesio pabaigoje vykusio sulaikymo metu Tauragėje, vienas vyras sprukdamas nuo policijos šoko pro antro aukšto balkoną ir susilaužė ranką. Iš viso byloje - 8 įtariamieji. Kai kurie siejami su Raseinių ir Tauragės organizuotomis nusikalstamomis grupuotėmis. Dėl to kai kurie jų anksčiau iš policijos jau buvo gavę įspėjimų. Visi asmenys yra apie 30 metų amžiaus, policijai gerai žinomi dėl vagysčių ir chuliganizmo, teisti užsienyje. Du vyrai iš Tauragės ir Raseinių susipažino kartu bausmę atlikdami užsienyje, o grįžę į gimtinę ir pradėjo vogtų automobilių „verslą".

 

                 Už prekybą žmonėmis vyrams gresia 2 - 10 metų nelaisvės, už vaiko pirkimą/pardavimą 3 - 12 metų nelaisvės. Šiaulių apskrityje tai pirmas prekybos žmonėmis atvejis, kai aukos į užsienį išvežamos nusikalstamoms veikoms vykdyti.

 


 

Policijos departamento informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai