2020-02-23, sekmadienis, 13:26.     Šiandien Kalnujai saulė teka 07:36, leidžiasi 17:52, dienos ilgumas 10:16.

Romansų vakaro „Iš širdies į širdį“ Kalnujuose akimirkos

2018-11-21, Audrius Noreika
Romansų vakaro „Iš širdies į širdį“ Kalnujuose akimirkos

Kai į langą beldžiasi tamsa, kai mūsų jausmai kaip mažas kačiukas ieško šilumos, švelnumo ir nusiraminimo, reikia dainuoti. Ir ne bet ką, o romansus. Romansai, tai širdies dainos ir sielos reveransas. Kartais gali sopėti širdį nuo neišsakytų žodžių, neišsipildžiusių svajonių ar nelaimingos meilės.

 

Ir tai išsakoma dainoje. Romansus gali dainuoti kiekvienas ir atlikėjas, ir žiūrovas. Romantiškai nusiteikusių klausytojų prigužėjo pilnutėlė Kalnujų seniūnijos salė. Su dovanų pilnu glėbiu atskubėjo mūsų gerbiamas ir mylimas meras Algirdas Gricius. Jo šypsena ir pašmaikštavimai lydėjo vakaro dalyvius visą vakarą.

 

O pasinerti į senai pamiršto laikmečio dienas, kurios tarsi atveria duris į slaptą kambarį ir suvirpina sielos stygas, pakvietėme Šimkaičių kultūros namų vokalinį ansamblį ,,Gija“ ir jų vadovą Arūną Baužą. Vakarą tęsė išsipusčiusios damos. Tai Raseinių rajono kultūros centro Plikiuose vokalinis moterų ansamblis (vadovas Viktoras Štilpa). 

 

Dainos nuskraidino į jaunystės laukus, į pirmosios meilės glėbį ir paglostė nubalusius smilkinius. Į sceną žengė jaunystė ir grožis - Aukštelkų kultūros namų grupė ,,Vija“ ir jų vadovė Inesa  Ganžuraitė. Jos atliko savo kūrybos dainas, o visiems gerai žinoma daina ,,Prisėdai  šalia“ tapo vakaro topu.

 

Vakarą  vainikavo salės šeimininkai, Kalnujų mišrus vokalinis ansamblis (vadovas Kęstutis Klikna). Kolektyvas atliko senas geras dainas, kurios tarsi klasika skamba iš kartos į kartą. Tai lietuvių liaudies sukurti romansai. Jei žiūrovai išėjo prisisėmę rieškutes gerumo, švelnumo, šviesos ir   malonių prisiminimų, tai vakaras pavyko.

 

Už tai ir noriu padėkoti visiems dalyvavusiems kolektyvams. Ačiū Raseinių rajono savivaldybės merui, kuris surado laisvą valandėlę ir atvyko į mūsų  dainos šventę. Dėkojame  Kalnujų  seniūnijos seniūnei Reginai Čepurnovienei,  kuri papuošė Kalnujų kolektyvą naujomis palaidinėmis. Ačiū žiūrovams, kurie atėjo. Tikimės jūsų palaikymo ir kituose renginiuose. Iki malonių susitikimų.

 

Teksto ir nuotraukų autorė Raseinių rajono kultūros centro Kalnujuose kultūrinių renginių organizatorė Laimutė Banienė

Contact formŠios dienos vardadieniai