2022-09-25, sekmadienis, 05:57.     Šiandien Kalnujai saulė teka 07:23, leidžiasi 19:21, dienos ilgumas 11:57.

Saugios aplinkos kūrimas – ne tik policijos pareigūnų reikalas

2017-05-15, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Saugios aplinkos kūrimas – ne tik policijos pareigūnų reikalas

Siekdami viešinti bendruomenės saugumo idėjas, diegti savisaugos ir turto apsaugos įgūdžius, skiepyti nepakantumą blogiui, teisiškai šviesti visuomenę, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai ne tik imasi iniciatyvos organizuojant susitikimus seniūnijose, bet ir skatina pačią bendruomenę įsitraukti į saugios aplinkos formavimą.

 

 

      Praėjusią savaitę bendruomenės pareigūnai susitiko su Paliepių seniūnijos, Anžilių kaimo bendruomenės pirmininke, Saugios kaimynystės grupės koordinatore bei šio kaimo gyventojais, lankėsi Kalnujų, Šiluvos, Pagojukų, Betygalos seniūnijų teritorijose.

 

         Bendraudami su kaimo gyventojais, pareigūnai aiškinosi aktualias problemas, ieškojo būdų ir priemonių, galinčių padėti jas išspręsti, patarė, į kokias valstybės institucijas galima kreiptis dėl konkrečių problemų sprendimo. Žmonės įspėti apie suaktyvėjusius sukčius, padidėjusį vagysčių skaičių, raginti būti budriais, atsargiais, saugoti savo turtą, sodo ir daržo techniką bei kitus vertingus daiktus, nepalikti jų be priežiūros negyvenamose sodybose, gyvenamųjų namų kiemuose, pasirūpinti turto apsaugos priemonėmis. Vykstant prie artimųjų kapų ar poilsio vietų, patarta pasiimti kuo mažiau vertingų daiktų, visada užrakinti automobilio duris, uždaryti langus, stoglangius, įjungti apsaugos signalizaciją. Taip pat automobilio salone pašaliniams matomoje vietoje nepalikti rankinių, mobiliųjų telefonų, nešiojamų kompiuterių, dokumentų ar kitų vertingų daiktų. Policijos atstovai gyventojams patarė rūpintis gyvenamosios teritorijos saugumu - tvarkytis aplinką, ją stebėti, įsirengti technines saugumo priemones, fiksuoti įtartinus asmenis ar įvykius ir informuoti apie juos policijos pareigūnus bei apie galimas grėsmes įspėti vieniems kitus. Akcentavo, kad visuomenės teikiama informacija labai svarbi policijai, aiškinantis bei tiriant nusikalstamas veikas.

 

        Taip pat diskutuota ir apie smurto artimoje aplinkoje apraiškas, smurtinio elgesio priežastis, pasekmes, prašyta nebūti abejingais bei apie smurto atvejus pranešti policijai ar kitoms atsakingoms institucijoms.

 

        Gyventojai raginti dalyvauti policijos organizuojamoje prevencinėje veikloje, bendruomenių renginiuose bei jungtis prie teritorijoje esančių Saugių kaimynysčių grupių.


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai