2020-08-04, antradienis, 11:38.     Šiandien Kalnujai saulė teka 05:47, leidžiasi 21:25, dienos ilgumas 15:38.

Šimtmečio eglutės įžiebimas Kalnujuose

2018-12-13, Audrius Noreika
Šimtmečio eglutės įžiebimas Kalnujuose

Gruodžio 11-osios pavakarę, prie Kalnujų seniūnijos virte virė darbas. Buvo statomos dekoracijos, dirbo apšvietėjai ir įgarsintojai.

 

Patyliukais sėlino smalsūs vaikai, stabtelėdavo suaugusieji. Ir kai jau sutemos apgaubė tylų vakarą, staiga driokstelėjo muzikos garsai ir aikštėn įvirto  įspūdinga atlikėjų grupė. Tai Karlsonas su draugais atvyko įžiebti Kalnujų Kalėdinę eglutę. O kas vaikystėje nežiūrėdavo filmukų apie Karlsono ir Mažylio nuotykius, kur mažas, storas, su mažu propeleriu nugaroje ir mygtuku vietoj bambos, vidutinio amžiaus vyras draugauja su aštuonmečiu ir labai mėgsta saldumynus. Įspūdingų formų teta su dulkų siurbliu, namų tvarkytoja- darkytoja  Freken Bok, tingi lepūnėlė katytė  Matilda ir Mažylis, kuris labai norėjo šuniuko. O kur dar nusikaltėliai Filė ir Rulė, vaiduokliai ir kiti personažai. Atrodė, kad patekome į stebuklingą muzikinę pasaką. Atlikėjai sužavėjo ir vaikus, ir suaugusiuosius. Buvo ir Kalėdų senelis su pilnu maišu saldainių. Dalino dovanėles ir klausėsi eilėraščių. Niekas neskubėjo namo, nes visų nosis kuteno gardžios sriubos kvapas. Ir kaip jos neparagausi, juk virė patys geriausi ,,pasaulio“ virėjai.

 

Už šią nuostabią šventę norime padėkoti Raseinių kultūros centro kūrybinei grupei. Už pripildytą Kalėdų senelio maišą ir apšviestą  Kalnujų miestelio viešąją erdvę ,,AUGA Raseiniai“  ir ,,KTG Agrar‘‘. Už  kvapnią, gardžią sriubą  Paupio medžiotojų būreliui ir jų vadovui Petrui Užemeckui.  Ačiū už papuoštą eglę  Kalnujų seniūnijos seniūnei Reginai Čepurnovienei ir visiems visiems, mažiems ir dideliems, kurie atėjo į šventę. Lai ši nuostabi pasaka Jus lydi per visas šventes.

 

Teksto autorė Raseinių rajono kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Kalnujuose L.Banienė

Teksto nuotraukos L.Banienės

Contact formŠios dienos vardadieniai