2022-09-25, sekmadienis, 03:52.     Šiandien Kalnujai saulė teka 07:23, leidžiasi 19:21, dienos ilgumas 11:57.

Užgavėnės Kalnujuose

2020-02-27, Audrius Noreika
Užgavėnės Kalnujuose

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Nors žiemos šiais metais nebuvo, bet negalima ignoruoti tradicijų.


Kalnujuose Užgavėnių šventę organizavo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos filialas ir RRKC Kalnujuose. Savaitgalio oras nebuvo labai palankus, todėl teko koreguoti scenarijų, bet norinčių pašėlti Užgavėnių šventėje netrūko. Renginių organizatorė Laimutė visus ateinančius perrengė įvairiais personažais. Būrys persirengėlių užpildė kultūros namų salę. Vyko aštri žodinė kova tarp Lašininio ir Kanapinio. Matydamos, kad abu žodžio kišenėje neieško, renginio vedėjos paragino savo jėgas išbandyti virvės traukimo varžybose. Norėdami, kad pavasaris greičiau ateitų, žmonės jungėsi į Kanapinio komandos gretas ir nugalėjo Lašininį. Renginio dalyviai šoko liaudies šokius, žaidė žaidimus dalyvavo „Šluotų ralio“, „Blynų valgymo“, „Ąsočių laikymo“ varžybose.

 

Dalyviai buvo apdovanoti riestainiais. Niekas nepyko už tai, kad buvo apšlakstytas vandeniu, nes tai geras ženklas. Skanių blynų prikepė ir visus vaišino šeimininkės Vaida ir Laima. Muzika ir gera nuotaika rūpinosi meno vadovas Kęstutis. Vaikai nepabūgę vėjo, galėjo pasijodinėti su žemaituke Žadute. Šiais metais kalnujiškiai labai garsiai netriukšmavo, kad žiemos per toli nenuvytų.Anchor

 

Teksto autorė:

MMVB Kalnujuose  vyr. bibliotekininkė D.Myniotienė

Teksto nuotraukos L.Banienės

Contact form

Šios dienos vardadieniai