2020-05-25, pirmadienis, 07:18.     Šiandien Kalnujai saulė teka 05:07, leidžiasi 21:48, dienos ilgumas 16:41.

Užgavėnių šelionės

2017-03-03, Rita Visockienė
Užgavėnių šelionės

Užgavėnės – tai mėsiedo pabaiga ir pasninko pradžia. Pelenų dienos išvakarėse stengiamasi septynioms savaitėms į priekį pasisotinti mėsa ir pienu, atsišokti, atsidainuoti, pasilinksminti. Užgavėnių vakarienei maistą ruošdavo dar su šviesa – buvo manoma, kad kas per Užgavėnes anksčiau pavakarieniaus, tas anksčiau rugius nusipjaus, visus metus duonelės nepritrūks.

 

Užgavėnių šelionės prasidėjo nuo Rumšiškėse vykstančių Užgavėnių. Bendrą saviveiklininkų kultūrinę pažintinę išvyką su kultūros centrais Sujainiuose, Pramedžiavoje ir Kalnujuose dovanojo Raseinių rajono kultūros centras. Tai tarsi dovana saviveiklininkams už jų atsidavimą kultūrai. Pilni idėjų grįžome namo ir sekančią dieną kibome į darbus.

 

Raseinių rajono kultūros centras Sujainiuose eilę metų organizuoja Užgavėnių šventes Paliepių seniūnijose esančiuose bendruomenėse. Šiais metais vaišingai ir linksmai žiemą varėme Lakštučių bendruomenėje, kur bendruomenės pirmininkė L. Navickaitė – Laurinaitienė su komanda pasistengė, kad nieko netrūktų kiekvienam užklydusiam ar susiruošusiam į šventę. Ne tuščiomis ir mes, Raseinių rajono kultūros centro Sujainiuose mėgėjų meno kolektyvai, atvykome, o su geriausiais linkėjimais ir saldainiais nuo Paliepių seniūnes R. Spurgienes. Sunkiai sekėsi išvaryti žiemą iš kiemo, bet po sunkių darbų ir linksmybių vaišinomės Užgavėnių valgiais.

 

Užgavėnių šelionės vis nesibaigė. Raseinių rajono kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“ vyko į Viduklėje vykstančias Užgavėnes. Prisilinksminę ir prisidainavę iki soties skanavome blynų. Po tokių Užgavėnių linksmybių ir šelionių žiemą išvarėme negrįžtamai. 

Contact formŠios dienos vardadieniai